Iittala Raami collection

Medialle

Tältä sivulta löytyy eri markkinoidemme mediakontaktit sekä alempaa sivulta tiedotteet ja muuta ajankohtaista tietoa.


Tiedotteet ja ajankohtaista

Iittala Global and Finland & Baltics
Lotta Hurttila, PR & Partnerships Manager
Keilaniementie 10, P.O. Box 91, FI-02151 Espoo, Finland
Tel. +358 40 547 3119
lotta.hurttila@fiskars.com

Benelux
Gaby Lieuw, Marketing Activation Specialist
Weena 324, NJ Rotterdam
Tel. +31 6 82599758 
gaby.lieuw@fiskars.com

Sweden, Fiskars Sweden AB
Josefine Von Heidenstam, PR & Communications Manager
Kungsbroplan 3, 112 27 Stockholm, Sweden
Tel.+46 70 66 88 681
josefine.vonheidenstam@fiskars.com

Australia
Deanna Tambassis, Head of Marketing
5 William Dean Street NSW 2148
deanna.tambassis@fiskars.com

Korea
Ms. Songah Lim, Digital & PR Specialist
135-815, 3F Media Center Bldg, 175 Hakdongro, Gangnam-gu, Seoul, Korea.
Tel.+82 2-543-2397
songah.lim@fiskars.com

Norway Fiskars Norway AS
Janicke Rydning, PR & Marketing Manager
Nydalsveien 32B, Po Box 4386, 0402 Oslo Norway
Tel.+47 901 01 463
janicke.rydning@fiskars.com

Belgium
UPR Adela Amzert
Godefriduskaai 20B, 2000 Antwerp, Belgium
Tel.+32 3 230 30 92
Adela@UPRagency.com;

Germany
Johanna Hasenpflug, Silk Relations
Chausseestr. 123, 10115 Berlin
Tel.+49 (0)30 847 108 30
fiskars@silk-relations.com 

United Kingdom, Fiskars UK Limited
Samantha Walters, PR Manager
Wedgwood Drive, Barlaston, Stoke on Trent, ST12 9ER
Tel.+44 (1782) 204141
samantha.walters@fiskars.com 

Japan, Fiskars Japan Co., Ltd.
Mikiko Maeda, Marketing Activation Manager
Kowa Nibancho Bldg 4F 11-19 Nibancho, Chiyoda-Ku, Tokyo 102-0084
Tel.+81 036 380 8391
mikiko.maeda@fiskars.com

USA
Michele Nidoy, Marketing Activation Manager, Vita, Americas
1330 Campus Parkway, Wall
Tel. +1 732-835-4820
michele.nidoy@fiskars.com


Tiedotteet ja ajankohtaista



AJANKOHTAISTA: Keskustelut päätökseen Iittalan ja Johanna Ojasen välillä 


TIEDOTE: Iittala astuu uuteen aikaan uuden luovan johtajan visiolla


TIEDOTE: Iittala esittelee taideyhteistyön Damsel Elysiumin kanssa 


TIEDOTE: Iittala PLAY: Koti luovuuden leikkikenttänä 


TIEDOTE: Kevään värit 2024